1978'den beri...

Kızılkayalar Hamburger

"Islak Hamburgerin Mucidi"

Kızılkayalar Hamburger

Kızılkayalar Hamburger’in temelleri, 1972 yılında Taksim Meydanı’nda atılmıştır. Hali hazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Taksim şubemizin bulunduğu yerde o dönemlerde farklı bir işletmeci tarafından işletilen büfe, ailemiz tarafından devralındıktan sonra 6 yıl işletilmiştir. 1978 yılına gelindiğinde aile fertlerimizin özverili ve titiz çalışmalarının bir meyvesi olarak büfe tamamen Kızılkayalar Ailesi uhdesine geçmiş ve ismi Kızılkayalar Büfe olarak değiştirilmiştir.

Büfeciliği en ince ayrıntısına kadar öğrenen ve sektörel gelişmeleri takip ederek bu birikimi bir üst seviyeye taşıyan ailemizin işlettiği Kızılkayalar Büfe, Taksim’de müşterilerine et döner sunan ilk büfe olma özelliğini taşımaktadır. Sektöre yeni bir bakış açısı kazandırıp fark yaratmak amacıyla yola çıkan ailemizin girişimleri bununla sınırlı kalmamış, menümüze birçok yeni lezzet, müşterilerimizin talep ve istekleri doğrultusunda yorumlanarak eklenmiştir.

Yenilikçi bakış açımızın göstergesi olarak, ailemiz, büfecilik alanında hizmet veren işletmelerin genelinde yaygınlaşan ürünlere özgün bir alternatif arayışına girmiştir. Bu arayışın sonucunda ise tarifi bize ait Islak Hamburger büfemizde, müşterilerimize sunulmaya başlanmıştır. Özel sosundan köftesine her aşaması özenle düşünülen ve aylar süren denemelerle bugünkü formuna ulaşan Islak Hamburger, müşterilerimiz tarafından öylesine benimsenmiştir ki, büfemizin adı Kızılkayalar Hamburger olarak değiştirilmiştir. 

Kızılkayalar Hamburger, aile bireylerimizin gösterdikleri özenin sonucunda, büfecilik gibi hızlı ve hesaplı tüketimin ön planda olduğu bir sektörün öncüsü haline gelmiştir. Bu süreç boyunca ailemiz, müşterilerimizden gelen yoğun taleplere kayıtsız kalmayıp Taksim’in yanında Kadıköy, Bağdat Caddesi ve Beşiktaş şubelerini de devreye almıştır. Kızılkayalar Hamburger, kısa sürede bu merkezlerde de en çok tercih edilen büfe haline gelmiştir.

Hiçbir şubesi franchise olmayan Kızılkayalar Hamburger'in neredeyse 50 yıla varan geçmişinde maddiyat her zaman ikinci planda olmuştur. Lezzet, kalite ve müşteri memnuniyeti ekseninde ilerleyen ailemizin en büyük kazancı, Kızılkayalar'ın bir kültür haline gelmesidir. Büfecilik sektöründe geçen 48 ve Kızılkayalar adı altında geçen 42 yılda ailemiz, oluşan bu kültüre zarar verecek herhangi bir girişimde bulunmamış ve bu konudaki hassasiyetini her zaman muhafaza etmiştir.

Kızılkayalar Hamburger

Tanıtım Videomuz