Yazdan Kalma Günlerde İstanbul

Yazdan Kalma Günlerde İstanbul

Sıcak geçecek son günler nasıl değerlendirilebilir? Yaza veda ederken İstanbul’da nereler gezilmeli? İstanbul’da gezerken nerede ne yenir?

 

Yaza veda ettiğimiz şu günlerde sıcaklıklar, halen mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci, yaza dair tüm planlarımızı alt üst etse de tüm zorlukların üstesinden gelerek bugünlere ulaşmayı başardık. Havalar hala böylesine güzelken bu güzel havaları değerlendirmeden geçmek olmaz. Çünkü yazın en güzel yanlarından biri, şüphesiz ki uzayan günlerle birlikte kendimize ayırabileceğimiz vaktin artması. İş çıkışı dostlarla geçirebileceğimiz fazladan bir iki saat, günü tüm yorgunluğunu atmak için bulunmaz bir nimet.

İstanbul’da güzel seyreden havalarda kendinizi sokağa atmak isterseniz belli başlı adresler hep listenin en üstündedir. Taksim’de İstiklal Caddesi, Beşiktaş’da Köyiçi, Kadıköy’de Çarşı ve Bağdat Caddesi bu adreslerin başında gelir. İstanbul’un bu en güzel cazibe merkezlerinde yazın son günlerini değerlendirmek, alacağınız en iyi karar olabilir. Yazdan kalma günlerde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde doyasıya gezip eğlenmek, önümüzdeki sonbahar ve kış ayları için enerji toplamaya birebirdir.

İstanbul’un eşsiz sokaklarını ve caddelerini turlarken İstanbul sokak kültürüyle bütünleşmiş lezzetleri denemeden de olmaz. Kızılkayalar ailesinin İstanbul sokak lezzetleri kültürüne armağan ettiği Islak Hamburger, İstanbulluların gezmek için en çok tercih ettikleri lokasyonlarda sizleri bekliyor olacak. Taksim’de İstiklal Caddesi’nin girişinde, 1978 yılından beri aynı noktada Kızılkayalar ismiyle hizmet veren şubemizin yanında, Beşiktaş Balık Pazarı karşısında, Kadıköy Çarşı’da ve Şaşkınbakkal’da (Bağdat Caddesi) siz değerli İstanbullulara yazın son günlerinde eşlik edecek enfes Kızılkayalar lezzetlerini sunmaktayız.