Sadece Kızılkayalar Hamburger’de Bulabileceğiniz Lezzetler

Sadece Kızılkayalar Hamburger’de Bulabileceğiniz Lezzetler

Kızılkayalar Hamburger’e özel yemekler nelerdir? Kızılkayalar Hamburger’de hangi özel yemekler servis ediliyor?

 

Kızılkayalar Hamburger, İstanbul sokak lezzetleri kültüründe, yeri asla doldurulamayacak bir varlığa sahiptir. Kızılkayalar Hamburger, neredeyse yarım asır önce Taksim’de başlayan ve günümüzde Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde devam eden büfecilik serüveninde, sektörün öncüsü konumundadır. Büfeciliğe kazandırılan birçok lezzetin altında, Kızılkayalar imzası bulunmaktadır.

Kızılkayalar Hamburger’in büfecilik sektörüne ve İstanbul sokak lezzetlerine kültürüne kazandırdığı en önemli lezzet, kuşkusuz ıslak hamburgerdir. Islak hamburgerin mucidi olan Kızılkayalar Hamburger, bu eşsiz lezzeti menüsüne dahil etme aşamasında Türk damak tadını ve müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak ıslak hamburgere bugünkü formunu kazandırmıştır. Islak hamburger yapımı için özel olarak imal edilen ekmeği, özel baharatlarla hazırlanan köftesi ve taklit edilemeyen özel sosu ile ıslak hamburger, adeta bir klasik haline gelmiştir.

Islak hamburgerin yanında farklı döner, sandviç ve tost çeşitleri de Kızılkayalar Hamburger ustalarının maharetli ellerinde, Kızılkayalar’a özgü birer lezzet haline gelmiştir. Kızılkayalar Hamburger yorumu ile hazırlanan tüm bu yemekler, eşsiz birer lezzet haline gelmiştir ve ancak Kızılkayalar Hamburger’de bu lezzete ulaşılabilmektedir. Sadece yiyeceklerde değil; özel ayran, el yapımı limonata ve taze sıkma meyve suları ile içecek menüsünde de Kızılkayalar farkı hissedilir boyutlardadır.