Pandemi Sürecinde Tüketim Alışkanlıklarımız Nasıl Değişti?

Pandemi Sürecinde Tüketim Alışkanlıklarımız Nasıl Değişti?

Pandemi sürecinde tüketim alışkanlıklarımız nasıl değişti? Gıda sektöründe â la carte servisin yerini paket servis mi aldı? Büfecilik sektöründe paket servis, yerinde servisin yerini alabilir mi?

 

11 mart günü Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının görülmesinin ardından ülkemiz genelinde birçok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Bu önlemlerden biri de kamuya açık alanda hizmet veren restoran ve büfelerin virüs tehditi geçene kadar yalnızca paket servis ve gel-al servis ile hizmet verebilecek olması. Peki restoranlar ve büfeler ne kadar süre yerinde hizmet veremeyecek? Paket servis ve gel-al servis talepleri karşılamak için yeterli mi?

 

Kızılkayalar Hamburger ve Pandemi Süreci

Büfecilik sektöründe neredeyse yarım asırdır hizmet veren firmamız Kızılkayalar Hamburger, pandemi sürecinin başından itibaren gerekli tüm önlemleri alarak faaliyetlerini müsaade edilen ölçüde sürdürmeye devam etmiştir. Bu süre zarfında Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde bulunan şubelerimizde yalnızca gel-al servis ve paket servis hizmetleri verilmeye devam edilmiştir. Müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını her şeyden önde tutarak, hali hazırda üst düzey olan hijyen koşullarımızı daha da sıkılaştırarak müşterilerimize sevdikleri Kızılkayalar lezzetlerini sunmaya devam ettik ve edeceğiz. Bu süre zarfında Bağdat Caddesi şubemizden hem paket servis hem de gel-al servis ile hizmet verirken, Taksim, Beşiktaş ve Kadıköy şubelerimizde ise gel-al servis ile hizmetimize devam ettik.

 

Pandemi Sürecinin Tüketim Alışkanlıklarımıza Etkisi        

Pandemi süreci, beraberinde bazı yasakları da getirdi. Bunlardan biri de kamuya açık alanda hizmet veren gıda işletmelerinin yerinde servis hizmetlerini geçici süre ile durdurmasıydı. Bu süreçte İstanbul’da Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde 5 şubemiz ile hizmet verirken yalnızca paket servis ve gel-al servis ile hizmet verebilmeye devam ettik. Kızılkayalar Hamburger lezzetinden mahrum kalmak istemeyen ve ıslak hamburgeri mucitinden yemek isteyen İstanbullular, pandemi sürecinde de tercihlerini Kızılkayalar Hamburger’den yana kullandılar. Yıllardır değişmeyen lezzeti ile Kızılkayalar’ın ıslak hamburgeri, pandemi sürecinde de en çok tercih edilen lezzetlerden biri oldu. Bu yoğun talebin sırrı ise ıslak hamburgerin kendisinde gizli. İstanbulluların vazgeçilmez lezzeti ıslak hamburger, tüm Kızılkayalar Hamburger şubelerinde servis edilmeye devam etmektedir.