Kızılkayalar Hamburger’in Vazgeçilmezleri

Kızılkayalar Hamburger’in Vazgeçilmezleri

Kızılkayalar Hamburger’in Vazgeçilmezleri

Kızılkayalar Hamburger’in menüsünde neler var? Kızılkayalar’a gidildiğinde neler yenir?

Kızılkayalar Hamburger, İstanbul sokak lezzetleri kültürünebaşta ıslak hamburger olmak üzere efsaneleşen lezzetler kazandırmıştır. Neredeyse yarım asır önce Taksim’de başlayan ve günümüzde Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde devam eden büfecilik serüveni,lezzet peşinde hız kesmeden devam etmektedir. Büfecilik sektöründe en çok tercih edilen lezzetlerin altında, Kızılkayalar Hamburger’in imzası bulunmaktadır.

Kızılkayalar Hamburger’in İstanbul sokak lezzetlerine kültürüne kazandırdığı en önemli lezzet ise, kuşkusuz ıslak hamburgerdir. Islak hamburgerin mucidi olan Kızılkayalar Hamburger, bu eşsiz lezzeti menüsüne dahil etme aşamasında Türk damak tadını ve müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak ıslak hamburgere bugünkü formunu kazandırmıştır. Islak hamburger yapımı için özel olarak imal edilen ekmeği, özel baharatlarla hazırlanan köftesi ve taklit edilemeyen özel sosu ile ıslak hamburger, Kızılkayalar’ın vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Islak hamburgerin yanında farklı döner, sandviç ve tost çeşitleri de Kızılkayalar Hamburger ustalarının maharetli ellerinde, Kızılkayalar’a özgü birer lezzet haline gelmiştir. Kızılkayalar yorumu ile hazırlanan tüm bu yemekler, eşsiz birer lezzet haline gelmiştir. Sadece yiyeceklerde değil; özel ayran, el yapımı limonata ve taze sıkma meyve suları da Kızılkayalar’ın vazgeçilmez lezzetlerindendir.