Kızılkayalar Hamburger’in şubeleri nerede?

Kızılkayalar Hamburger’in şubeleri nerede?

Kızılkayalar Hamburger’in şubeleri nerede? Kızılkayalar Hamburger’in kaç şubesi var? Kızılkayalar bünyesinde sadece “fast food” mekanları mı bulunmakta?

 

Kızılkayalar ailesi, 1972 yılında devraldıkları ve şu an halen Taksim’de hizmet verilen büfenin ismini 1978 yılında “Kızılkayalar Büfe” olarak değiştirmiştir. Yarım asra yaklaşan süredir İstanbul sokak lezzetleri kültürüne ve İstanbullulara hizmet veren Kızılkayalar, yıllar içinde İstanbul’un farklı lokasyonlarında şubeler açarak, Kızılkayalar lezzetlerini İstanbul’un dört bir yanına taşımıştır.

 

Kızılkayalar Hamburger, Kızılkayalar markasının oluştuğu ve günümüzde halen faaliyette olan Taksim şubesinin yanında, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde olmak üzere toplamda 4 şube ile hizmet vermektedir. Taksim şubesinde olduğu gibi diğer tüm şubelerde de Kızılkayalar ailesinin ortaya çıkardığı ıslak hamburger, vazgeçilmezler arasında çoktan yerini almıştır. Bu şubelerde ayrıca Kızılkayalar Hamburger menüsünde bulunan tüm döner, tost ve sandviç çeşitleri de İstanbulluların beğenisine sunulmaktadır. 

 

İstanbul’un en çok tercih edilen lokasyonlarında faaliyetlerine devam eden Kızılkayalar Hamburger şubelerinin yanında, Taksim’de ”Kızılkayalar Pide” isimli restoran da, yine Kızılkayalar bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu restoranda diğer Kızılkayalar Hamburger şubelerinin aksine, pide ve sulu yemek çeşitleri servis edilmektedir. En az Kızılkayalar Hamburger şubelerinde sunulan lezzetler kadar, Kızılkayalar Pide’nin menüsünde sunulan lezzetler de İstanbulluların beğenisini kazanmıştır.

 

Kızılkayalar Hamburger şubelerinin, İstanbul’un farklı lokasyonlarında hizmete girmesinin ardından özlenen Kızılkayalar lezzetleriyle buluşmak isteyen İstanbullular farklı şube alternatiflerini de değerlendirmeye başlamışlardır. Özellikle Anadolu yakasında yaşayanlar için Bağdat Caddesi ve Kadıköy şubeleri, değişmeyen Kızılkayalar Hamburger lezzetlerine ulaşmanın en kolay yolu olmuştur. Avrupa yakasında ise Taksim’in yanı sıra Beşiktaş şubesinin de faaliyetlerine başlaması, Kızılkayalar Hamburger’de yemek yemek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturmuştur.