İstanbul’da Nerede Yemek Yenir?

İstanbul’da Nerede Yemek Yenir?

İstanbul’da Nerede Yemek Yenir? Sokak Lezzetlerinin En İyi Örnekleri Nerededir?

 

İstanbul’da yapılabilecek en güzel aktivite hiç şüphesiz, şehri doyasıya keşfe çıkmaktır. Bu keşif esnasında şehre özgü lezzetleri de tatmak isterseniz, İstanbul’un cazibe merkezlerine yayılmış Kızılkayalar Hamburger şubelerine uğrayabilirsiniz.

 

Taksim

İstanbul’un en çok turist çeken noktalarından biri olan Taksim, yıllar boyunca gelişen ve değişen çehresiyle halen İstanbul’un önemli merkezlerinden biridir. Nostaljik tramvayla İstiklal Caddesi’nde bir tur atmak isteyenlerin, Galata’ya doğru vitrinlere bakarak yürüyüş yapmak isteyenlerin ve tarihi hanları keşfe çıkmak isteyenlerin ortak buluşma noktası Taksim’dir. Taksim’de bu kadar gezilecek mekan varken haliyle acıkmamak da elde değil. Taksim’e kadar gelmişken elbette bir öğünü de geçiştirmek olmaz. Et dönerin, Taksim’de, bir büfenin menüsünde sunulduğu ilk işletme olma özelliğini taşıyan Kızılkayalar Hamburger, 1972 yılından beri aynı yerde hizmet vermekte. Başta ıslak hamburger olmak üzere hamburger, tost ve öner çeşitleri, sıkma meyve suları, el yapımı özel ayranı ve limonatasıyla Taksim’in ve İstanbul’un klasiği haline Kızılkayalar’a uğramadan Taksim turunuzu tamamlamayın. Ayrıca sulu yemek ve pide çeşitlerinden de denemek isterseniz Kızılkayalar Pide, Taksim’de hizmetinizde.

 

Beşiktaş

Beşiktaş, yıllardır İstanbul’un en çok ziyaret edilen noktalarından biridir. Uzun sahil şeridiyle yürüyüş yapmak ve balık tutmak isteyenlerin uğrak noktası olan Beşiktaş, başka birçok sosyal merkezle de öne çıkmakta. Gününü Beşiktaş ve çevresinde geçirmek isteyenler için Ortaköy’den Kabataş’a kadar uzanan sahil şeridin yanında başta Denizcilik Müzesi olmak üzere birçok müze, kültür ve eğlence merkezleri farklı alternatifler oluşturuyor. Abbasağa, Maçka ve Yıldız parkları ise şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için ideal. Beşiktaş’da geçen bir günün ardından günün yorgunluğunu atmak için doğru adres Kızılkayalar’dır. Kızılkayalar Hamburger, zengin menüsü ve hızlı servisiyle Beşiktaş Köyiçi’nde, balık pazarı karşısında hizmet vermekte. Kızılkayalar ile özdeşleşen lezzet ıslak hamburgerin yanında döner ve tost çeşitleri, taze sıkma meyve suları, el yapımı özel ayran ve limonata ile gününüzü taçlandırabilirsiniz.

 

Kadıköy

Anadolu yakasının inci Kadıköy, yıllardır İstanbulluların uğrak noktalarından biridir. Dokusu geçmişten günümüze hiç bozulmayan çarşısı, uzun sahil şeridi ve nezih havasıyla Kadıköy, huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin adresi haline gelmiştir. Toplumun her kesimine hitap edecek farklı gezi rotaları sunan Kadıköy’de sahilde yürüyüşe çıkabilir, alışveriş yapabilir, eğlence merkezlerinde vakit geçirebilirsiniz. Zamanın su gibi aktığı caddelerde eğer acıkırsanız doğru adres Kızılkayalar olacaktır. Kadıköy’de iki farklı şubesi bulunan Kızılkayalar Hamburger, Kadıköy Çarşı’da ve Bağdat Caddesi’nde hizmet vermektedir. Meşhur ıslak hamburgerin yanında döner ve tost çeşitleri, taze sıkma meyve suları, el yapımı özel ayran ve limonata her iki şubenin menüsünde de bulunurken Kadıköy Çarşı’daki şubede taş fırınında üretilmiş pidelerden de deneyebilirsiniz. Bağdat Caddesi şubesinde paket servis imkanı da bulunurken, isterseniz yemeğinizi alıp sahilde gün batımının keyfini de çıkarabilirsiniz.