Islak Hamburger Nerede Yenir?

Islak Hamburger Nerede Yenir?

Islak Hamburger Nasıl Yapılır? İstanbul’da en iyi Islak hamburger nerede yenir?

 

Islak hamburger, Kızılkayalar Hamburger’in, İstanbul sokak lezzetleri kültürüne armağan ettiği eşsiz bir lezzet. Türk damak tadına en uygun “fast food” olan bu lezzet, Kızılkayalar Hamburger tarafından imal edilip İstanbulluların beğenisine sunulmuştur. Yapımı aşamasında İstanbulluların deneyimlerinden yola çıkarak hazırlanan tarifte müşteri geri bildirimleri belirleyici bir unsur olmuştur ve ıslak hamburger bugünkü formunu kazanmıştır. Köftesi, ekmeği ve özel sosuyla yıllardır değişmeyen bu özel tarif ile ıslak hamburger, taklit edilemeyen bir lezzet haline gelmiştir.

 

Islak hamburgerin yapımında kullanılan tüm malzemeler, özenle seçilmektedir. Islak hamburger köftesinde ve sosunda kullanılan baharatların dengesi, ıslak hamburgerin bu eşsiz lezzeti kazanmasında en büyük pay sahibidir. Islak hamburgerin mucidi Kızılkayalar, bu dengeyi, Türk damak tadına uygun bir lezzet ortaya çıkarma maksadıyla oluşturmuşlardır. Yıllardır değişmeyen özel tarifler, bu lezzetin başka yerlerde bulunamamasının sebepleridir denilebilir.

 

Kızılkayalar Hamburger’in kurulduğu ve bugün halen hizmet vermekte olan Taksim şubesinin dışında, diğer tüm Kızılkayalar Hamburger şubelerinde de ıslak hamburgerin eşsiz lezzetine ulaşabilirsiniz. Kızılkayalar Hamburger’in diğer şubeleri ise; Beşiktaş Köyiçi’nde Beşiktaş Balık Pazarı’nın tam karşısında, Kadıköy Çarşı’da ve Şaşkınbakkal-Bağdat Caddesi konumlarındadır. Gerçek ıslak hamburger lezzetini tatmak isteyenler, Kızılkayalar Hamburger’in Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’ndeki şubelerini ziyaret edebilirler.