Evde Islak Hamburger Yapılır Mı?

Evde Islak Hamburger Yapılır Mı?

Islak hamburger nasıl yapılır? Islak hamburgerin içinde neler var? Islak hamburgerin özel sosu nasıl yapılır? 

Dün, yani 24 Ağustos akşamı ulusal bir kanalda yayınlanan bir yemek yarışması programında, jüri üyelerinin yarışmacılardan ıslak hamburger yapmalarını istemeleri üzerine, ıslak hamburger, yarışmayı izleyen herkesin aklına düştü. Yarışmaya katılan tüm yarışmacı arkadaşların çabalarını tebrik etmekle beraber gerçek ıslak hamburgeri, ıslak hamburgerin mucidinden yani Kızılkayalar Hamburger’den duyun istedik.

Islak hamburger, Kızılkayalar’ın yıllar önce İstanbul sokak lezzetleri kültürüne armağan ettiği bir yiyecektir. Türk damak tadına uygun ve özgün bir lezzet arayışıyla yola çıkan ailemiz, ıslak hamburgere bugünkü formunu kazandırana kadar birçok deneme yapmıştır. Bu denemelerde müşterilerimizin geri bildirimleri dikkate alınarak en son hali verilen ıslak hamburger, yıllardır İstanbullular tarafından sevilerek tüketilmektedir.

Islak hamburgeri özel kılan birçok detaydan başlıca olanları ekmeği, özel sosu ve köftesidir. Islak hamburger ekmeği, sadece ıslak hamburger yapımında kullanılmak üzere özel olarak üretilmektedir. Özel sos ile tatlandırılan ekmek dağılmadan hamburger köftesini tutar ve lezzeti doruk noktasına ulaştırır. Islak hamburgerin köftesi, yapım aşamasında müşteri geri bildirimleri baz alınarak baharatlandırılmıştır ve günümüzde bu baharat formülü, hiçbir değişikliğe uğramadan kullanılmaya devam etmektedir. Islak hamburgerin özel sosu ise kıvam ve lezzet açısından asla taklit edilemeyecek düzeyde kompleks bir sostur. Domates bazlı özel sosta kullanılan baharat ve pişirme teknikleri, ıslak hamburgerin yapıldığı ilk günden bu yana hiç değişmemiştir.